Yaz Kur'an Kursları İçin Kamu Spotu Yayımlandı

Haber Tarihi : 10.05.2019 16:22:17 Diyanet İşleri Başkanlığı, çocukları yaz Kur’an kursuna davet eden kamu spotunu yayımladı.
A +   A -

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocukları yaz Kur’an kursuna davet eden kamu spotu hazırladı ve yayına sundu. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından onaylanarak ‘Kamu yararına yönelik spot film’ olarak kabulüne karar verilen spot filmde Kur’an kurslarının önemine dikkat çekildi.

45 saniye süren tanıtım filmi, parklarda, bahçelerde oyun oynayan çocukların görüntüleri eşliğinde, “Yaz gelir, tatil gelir, tatlı bir kıpırtı başlar çocukların kalbinde. Yaz geldiyse koşup eğlenmek ve çocukların hakkı Kur’an öğrenmek, camileri süslemek. Haydi çocuklar, koşun camiye; tutuşun el ele, gönül gönüle. Vatan sizin, yarınlar sizin, camiler sizin, koşun süsleyin camileri; camiler anılarınızı süslesin. Yaz Kur’an kursuyla yazınız güzelleşsin. Vatanın her köşesi sesinizle şenlensin” ifadeleri yer aldı.

Televizyonlarda yayımlanması için yayıncı kuruluşlara gönderilen kamu spotu çalışmasına, RTÜK’ün resmi sayfasından da ulaşılabilecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !