“Yaşar Kemal'in görüşlerinden faydalanacağız”

Haber Tarihi : 18.08.2009 11:44:35 İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Yazar Yaşar Kemal'i evinde ziyaret ettiğini, demokratik açılım konusunda görüş alış verişinde bulunduğunu söyledi. Atalay, 'Dünyaca ünlü yazarımızın görüşlerinden bu süreçte yararlanacağız.' dedi.
A +   A -

 

Devrimci İşç ; i Sendikaları Konfederasyonu ' nu ( DİSK ) ziyaret eden Bakan Beşir Atalay , DİSK Başkanı Sü ; leyman Ç ; elebi ile birlikte kameraların karşısına geç ; ti . Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Beşir Atalay , dü ; n Yazar Yaşar Kemal ' i evinde ziyaret ettiğini sö ; yledi . Atalay , ' Yaşar Kemal bizim bü ; yü ; k bir edebiyatç ; ımızdır , dü ; nya ç ; apında bir edebiyatç ; ıdır . Tü ; rkiye ' nin gururu olan edebiyatç ; ımızın geç ; miş gü ; nlerde mü ; lakatları ç ; ıktı . Bu sü ; reç ; te kendisini ö ; zel olarak ziyaret ettim , sö ; yleyeceklerini dinlemek istedim . Bu sü ; reç ; te faydalanacağım ö ; nemli gö ; rü ; şleri oldu . ' diye konuştu .
Diğer sivil toplum kuruluşlarından , partilerden olduğu gibi DİSK ' ten de Kü ; rt sorunun ç ; ö ; zü ; mü ; konusunda hazırladıkları bir dosya aldığını ifade eden Atalay , ' Bu konuda ç ; ok acılar yaşandı . Bö ; yle kolay reç ; etelerin ç ; ıkacağı bir alan değil . Derin yaralar aç ; ılmış , uzun yıllar sü ; rmü ; ş bir sorun . Toplumumuzun desteğini katarak yol alabileceğimiz bir sorun . ' dedi .
DİSK Genel Başkanı Sü ; leyman Ç ; elebi de , hazırladıkları dosyayı Bakan Beşir Atalay ' a verdi . Dosyanın iç ; eriğinin sorulması ü ; zerine Ç ; elebi , ' Anayasa değişikliği başta olmak ü ; zere diğer demokratik aç ; ılımların tamamı listede var . Tü ; rkiye ' de herkesin barış iç ; inde yaşayacağı bir ortamın oluşturulması gerekiyor . ' şeklinde konuştu .
Basın aç ; ıklamasının ardından Bakan Beşir Atalay , TÜ ; SİAD ' a gitti .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !