Türkiye İlk 5'Te Açıklaması En Fazla Takipçiye Sahip Ülkelerden Biri

Haber Tarihi : 24.03.2018 10:01:46 Türkiye, sosyal medya turizm tanıtımında yüksek takipçi sayısı ile dünyadaki en güçlü ülkeler arasında yer alıyor.
A +   A -

Türkiye kesintisiz, sürekli ve tutarlı sosyal medya çalışmalarının karşılığını alarak Facebook’ta 5 milyon takipçiyi aştı ve turizm tanıtım platformları arasında dünyada en çok takipçiye sahip ilk beş ülkesi arasına girdi. Dünya genelinde turizm tanıtım kampanyaları sosyal medya ve dijital mecralara kayarken, Türkiye’nin bu platformlardaki tanıtım çalışmaları her geçen gün daha da güçleniyor. 2014 yılında başlayan Turkey Home küresel tanıtım kampanyası kapsamındaki çalışmalar Türkiye’yi sosyal medya tanıtım alanında dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi haline getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının yürütülen Turkey Home kampanyasındaki Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Google+, LinkedIn ve Pinterest hesaplarının toplam 6 milyon 730 bin takipçisi bulunuyor. Bu mecralarda sadece turizm tanıtımı değil, aynı zamanda Türkiye’nin dünyadaki pozitif algısını artırmaya yönelik çalışmalar da sürdürülüyor. Türkiye, dijital tanıtımdaki bu gücü ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerindeki hedef kitlelerine ulaşabiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Türkiye’ye ilgi duyan dünya çapındaki Facebook kullanıcılarına yönelik yaptığı hedeflemeli reklam kampanyaları ile sadece 1 Ocak’tan günümüze 149 milyondan fazla kişiye erişildi ve tanıtım videoları ile görselleri 554 milyondan fazla izlendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !