Türkiye'den kınama

Haber Tarihi : 27.08.2009 11:32:25 Türkiye, Afganistan'ın Güney'indeki Kandahar kentinde önceki gün düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.
A +   A -

 

Dışişleri Bakanlığı ' ndan yapılan aç ; ıklamada , 40 ' ın ü ; zerinde kişinin hayatını yitirdiği ve 60 ' dan fazla kişinin de yaralandığı saldırının derin ü ; zü ; ntü ; yle ö ; ğrenildiği belirtildi . Aç ; ıklamada , ' Tü ; rkiye , esasen kardeş ve dost ü ; lke Afganistan ' ın huzur , istikrar ve gü ; venliğini hedef aldığı dü ; şü ; nü ; len bu menfur saldırıları şiddetle kınamaktadır . Tü ; rkiye , insanlığın ortak dü ; şmanı olarak gö ; rdü ; ğü ; terö ; re karşı Afgan halkıyla dayanışma iç ; indedir ' ifadelerine yer verildi .

Bakanlık aç ; ıklamasında Tü ; rkiye ' nin kardeş Afgan halkının barış , refah ve gü ; venliğinin temini iç ; in elinden gelen her tü ; rlü ; yardımı yapmaya devam edeceği bir kez daha vurgulandı .

Taliban , Birleşmiş Milletler kurumlarıyla Afgan istihbaratı binasının bulunduğu bö ; lgede onlarca sivilin kaybettiği saldırıyı ü ; stlenmemişti .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !