Son çözüm pikabın kasası

Haber Tarihi : 28.08.2009 09:26:06 Ankara'nın Çankaya İlçesi'nde Ramazan davulcularına yasak getirilmesi davulcuları farklı arayışlara itiyor.
A +   A -

 

Bazı davulcular yasak dinlemezken , bazı davulcular ise zabıtaya yakalanmamak iç ; in pikapla davul ç ; alıyor . İlç ; ede sahur vakti davul ç ; alarken yakalanan davulcuların davullarına zabıta tarafından el konuluyor . Ramazan ayının başından bu yana 22 civarında davulcunun davuluna el konulduğu bildirildi .

Bazı Ramazan davulcuları , yasağı delmekte sınır tanımıyor . Ç ; ankaya sokaklarında gezen pikaplı davulcu gö ; renleri şaşırtıyor . Pikabın kasasındaki davulcu , yasağa aldırış etmeden davul ç ; alarak vatandaşları sahura kaldırmaya ç ; alışıyor . İlç ; enin en gö ; zde yerleri olan Bahç ; elievler , Emek ve Beşevler ' de gezen davulcu , hiç ; bir şeye aldırış etmeden trafikte ilerleyerek davulunu ç ; alıyor . Davulcuyu pikap ü ; zerinde davul ç ; alarken gö ; renlerden bazıları , bu durumu davulcunun teknolojiye ayak uydurması olarak yorumlarken bazıları ise davulcuların zabıtadan kaç ; mak iç ; in bu yö ; ntemi denedikleri şeklinde değerlendirdi . Ç ; ankaya Belediyesi , ' Halktan gelen talebi ' ö ; ne sü ; rerek , Ramazan davulcularının ilç ; e genelinde ' Davul ç ; alarak halkı sahura kaldırmasına ' yasak getirmişti . Yasağa uymayan davulculara ' Kabahatler Kanunu ' ç ; erç ; evesinde işlem yapılarak , davullarına el konuluyor .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !