Sarıkaya'nın Resim Sergisi Ankara'da

Haber Tarihi : 07.04.2012 13:08:08 Resimleri ondan fazla ülkeye satılan, genç yaşta özgün ve derin eserleriyle karşımıza çıkan Şule Dincel Sarıkaya'nın eserleri, 7-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 12. Ankara Sanat Buluşması / Ankart 2012 etkinliğinde sevenleriyle buluşacak.
A +   A -

Farklı resimleriyle dikkat çeken Şule Dincel Sarıkaya, resimle olan yolculuğunda özgünlüğü arayarak Türkiye'de öncüsü olmaya çalıştığı 'Estetizm' akımına hayat veriyor. Psikoloji ve anatomi eserleriyle resimlerin her ne kadar görünmesinden yana olsa da aynı zamanda bir o kadar da görünmemesi için uğraş veren Sarıkaya, Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği'nden mezun. Karma sergide ele alınan, kimlik, göç, militarizm, estetizm, aşk, sınırlar gibi kavramlar görsel eserlerle dolu.

Karma resim sergilerine katılmayacağını ifade etmesine rağmen zaman zaman bu sergilere de katıldığını belirten Sarıkaya, "Ulusal ve uluslararası düzeyde resim sergileri olursa katılabilirim. Resimlerim birkaç resim sanat galerisinde birden satılıyor. Yurt dışından da resimlerim büyük talep görüyor" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !