Sağlıkta Torba Yasa Teklifi Komisyonda

Haber Tarihi : 01.11.2018 17:30:20 TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, AK Parti’nin tütün mamulleriyle ilgili yasakların kapsamını genişleten ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik hüküm içeren torba yasa teklifini görüşmek üzere toplandı.
A +   A -

AK Parti’nin tütün mamulleriyle ilgili yasakların kapsamını genişleten ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik hüküm içeren torba yasa teklifi görüşmeleri TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonunda başladı.

Komisyonda kanun teklifi hakkında bilgi veren eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, sağlıkta dönüşümün devam ettiğini ve önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Demircan, ’’Bu yasa sağlığın torba yasası. Sağlıkla ilgili pek çok kanunda iyileştirmeler, düzenlemeler, geliştirmeler yaptığımız bir çalışma. Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmeden önce çalışmaları yapılıyordu bakanlığımızda, benim dönemimde de çalışmalar devam etti. Bakanlar Kurulunda kanun tasarısı olarak sunulmuştu, imzaya açılmıştı. Erken seçim süreci başladığı için o süreçte kaldı’’ diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !