Palandöken: Yapılan bu zam piyasaları rahatlatmaz, esnafa nefes aldırmaz

Haber Tarihi : 27.08.2009 13:08:44 Hükümet tarafından memurlara önerilen 2+2'lik zam oranının çok düşük bulan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Hükümet tarafından önerilen bu zam oranı daralan piyasaları rahatlatmaz ve esnafa nefes aldırmaz' dedi.
A +   A -

 

Hü ; kü ; met ile memur sendikaları arasında devam eden toplu gö ; rü ; şme sü ; reciyle ilgili aç ; ıklamalarda bulunan Palandö ; ken , ' Hü ; kü ; met memura ö ; nerdiği zam oranını acilen yü ; kseltmelidir . Ç ; ü ; nkü ; verilecek olan bu zam kriz nedeniyle daralan piyasalara can suyu olacaktır . İşç ; i ve memurun aldığı maaş kredi kartlarına gidiyor . İnsanların rahatlaması iç ; in zam oranı artırılmalı ve maaşlarına en azından 1 defaya mahsus seyyanen zam yapılmalıdır ' dedi .

ENFLASYON ORANINDAN DÜ ; ŞÜ ; K


Hü ; kü ; met tarafından memur sendikalarına ö ; nerilen 2+2 ' lik zam oranının hedeflenen 5 . 3 ' lü ; k enflasyon oranından da dü ; şü ; k olduğunu kaydeden Palandö ; ken , ' Ö ; nerilen zam gerç ; ekç ; i değil . Ramazan Bayramı ile birlikte 24 Eylü ; l ' de eğitim ve ö ; ğretim başlayacak . Ama insanlar şimdiden bu maaşlarla bayrama nasıl gireriz , ç ; ocuğumuzun okul masraflarını nasıl karşılarız ' diye dü ; şü ; nmektedir . Hedeflenen enflasyonun altında yapılacak olan zam zor durumdaki esnafımızı perişan eder ifadelerini kullandı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !