Özel Çocukların Bahar Şenliği

Haber Tarihi : 01.05.2019 13:25:01 Gün Korunmaya Muhtaç Çocuklar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Down Sendromlu çocuklar için bahar şenliği düzenlendi.
A +   A -

Gün Korunmaya Muhtaç Çocuklar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Down Sendromlu çocuklar için bahar şenliği düzenlendi.

Ahlatlıbel PTT Tesisleri’nde renkli görüntülere sahne olan şenlikte çocuklar gönüllerince keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Ailelerinde katıldığı etkinlikte bir araya gelerek sosyalleşen çocuklar dans ederek oyunlar oynadı. İHA mikrofonuna konuşan Down Sendromlu babası Cevdet Kotan yüzme şenliğinde bir iki aile bizde ne yapabiliriz diye öneride bulundular bundan yola çıkarak bugün ki şenliği düzenlediklerini kaydederek amaçlarının, “ Down Sendromlu çocukları yeşillikle, toprakla buluşturmak açık havada oynayıp, eğlenmelerini sağlamak. Ailelerle beraber olup birbirleriyle dertleşip birbirlerinin tecrübeleriyle faydalanacak küçük çocuklarımıza yardımcı olabilecek bir organizasyon düzenledik inşallah bunu başarırız diye düşüyorum” dedi.

Özel olarak sevgiyi yeniden tattığını belirten Down Sendromlu Mehmet Ömer Yılmaz’ın annesi Hatice Yılmaz, “ Onu çok seviyorum, bana yeniden sevginin tanımını yaptı. Onunla yeniden sevgiyi ayrı özel olarak tattım. İki tane daha abisi var onların sevgisi ayrı ama Ömer’in sevgisi bambaşka halimize çok şükür, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Gecesi ve gündüzünün özel çocuğuyla geçirdiğini söyleyen Selma Duruk, “Bu tür ailelerle bir arada olmak güç oluyor birbirimiz açısında mutlu oldum insanlar güzel hava güzel. Çocuklarımız daha da güzel onlar melek. Tek çocuğum gecem gündüzüm onunla her yere götürüyorum. Eğitim 4-5 aylıkken başladı.

Yürüyor çok şükür inşallah konuşacakta. Toplum izin verirse önümüz açılırsa sağlık, eğitim yönünden çok güzel daha yerlere geleceklerine inanıyorum bir anne olarak. Sadece sevgi ve İlgi diyorum” diye konuştu.

Bu tarz etkinliklerin farkındalık oluşturarak kaynaşmalarını sağladığını belirten Ahmet Baltacı, “ Sosyal faaliyetler olmayınca insan kendini yalnız hissediyor, bu etkinlikler sayesinde bizim gibi bir sürü insanlarında olduğunu fark ediyoruz ve çok mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !