Korkmayın teslim olun!

Haber Tarihi : 27.08.2009 08:55:13 Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ dağdaki PKK militanlarına yönelik olarak birlikte 'Teslim olun, Türk adaletine güvenin' çağrısında bulundu.
A +   A -

 

Resepsiyonda ç ; ok kısa kalan Cumhurbaşkanı Abdullah Gü ; l ' ü ; n ayrılmasından sonra Genelkurmay Başkanı Org . Başbuğ , bilgi vereceğini sö ; yledi . Başbuğ hemen yakınındaki Başbakan Erdoğan ' ı , da kolundan tutarak yanına davet etti . Genelkurmay Başkanı &ldquo ; Siz de buradayken gazeteci arkadaşlara bir bilgi vermek istiyorum&rdquo ; dedi : Tö ; rene gelmeden ö ; nce bir raporu inceledim . Temmuz ayında 14 terö ; rist teslim olmuş . Bunlardan 10 tanesi mahkeme tarafından hemen serbest bırakılmış . 2 ' si tutuklu , 2 ' si de tutuksuz yargılanacak . Yani 10 tanesi serbest bırakılmış , bu ö ; nemli bir durum .

ORTAK Ç ; AĞRI
Başbuğ bu bilgiyi verince Başbakan Erdoğan şu değerlendirmeyi yaptı :
- Yani bazılarının bu sü ; reci endişe verici şekilde gö ; stermeleri yanlış . Demek ki o kadar korkulacak bir şey yok .
Org . Başbuğ da Başbakan ' ın sö ; zlerini başıyla onaylayarak devam etti :
- Evet . Bizim dediğimiz şu , teslim olun , Tü ; rk adaletine gü ; venin .
Başbakan Erdoğan : Bu , hassasiyet gö ; sterilmesi gereken bir konu . Demek ki koşulları uyuyorsa mahkeme hemen serbest bırakıyor .
Başbakan Erdoğan ' a , &ldquo ; Bu olanağı sağlayan Tü ; rk Ceza Yasası ' nın 221 . maddesi konusunda dağdakilerin yeterli bilgisi yok deniliyor&rdquo ; dedim . Başbakan , &ldquo ; Aslında bilgileri oluyor&rdquo ; diyerek şu bilgiyi verdi :
- Bilgileri var , oluyor . Ayrıca buna biz de gayret ediyoruz .
Deniz Kuvvetleri ' nin resepsiyonunda Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org . Başbuğ , terö ; ristlere &ldquo ; Teslim olmaktan korkmayın&rdquo ; ç ; ağrısı yaptı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !