İsviçre Milli Günü Resepsiyonla Kutlandı

Haber Tarihi : 10.07.2019 01:01:36 İsviçre Büyükelçiliğinde, İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Dominique Paravicini’nin ev sahipliğinde milli gün dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.
A +   A -

Türkiye ve İsviçre’nin milli marşlarının okunmasıyla başlayan resepsiyonda misafirler arasında olan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı bir konuşma gerçekleştirdi.

İsviçre’nin milli gününü kutlayan Kaymakcı, İsviçre’nin Türkiye için değerli bir ülke olduğunu kaydetti.

Aynı zamanda Kaymakcı, Türkiye’nin kuruluş belgesinin her yıl Lozan’da hazırlandığını belirterek, “Ankara, Lefkoşa ve İsviçre’nin dağlarında bir gün çözüm bulacağız” diye konuştu.

İki ülkenin 4 buçuk milyonluk ticaret alışverişi olduğunu söyleyen Kaymakcı, her yıl Türkiye’ye 300 bin İsviçrelinin geldiği bilgisini vererek iki ülke arasındaki ilişkilerin çok iyi olduğuna vurgu yaptı.

Büyükelçi Paravicini de gerçekleştirdiği konuşmada, geleneksel gerçekleştirdikleri milli gün kutlamalarını buradaki misafirler ile sürdürmekten çok mutlu olduğunu dile getirerek, iki ülke arasındaki sağlam dostluğa dikkat çekti. Öte yandan Paravicini, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yabancı misyon temsilcileri katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !