Gürsel Baran'dan Yaptırım Tepkisi

Haber Tarihi : 02.08.2018 14:12:49 ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’dan ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararına tepki geldi. Baran, ’’ABD’nin bu kararına karşı devletimizin yanındayız’’ dedi.
A +   A -

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran yönetim Kurulu ve meclis üyeleriyle Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yaptığı ziyarette ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararına ilişkin açılamada bulunan Baran, ’’Türkiye bir hukuk devletidir. Yargı bağımsızlığı her şeyin üstündedir. Bu yaptırım hukuk sistemine yönelik saygı dışı bir tutum ve müdahale anlamına gelmektedir’’ ifadelerini kullandı.

Kararın ABD ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkileri zedelemekten başka bir anlam taşımayacağına dikkat çekerek ABD yönetiminin bu yanlış kararından dönmesi gerektiğini belirten Baran, ’’Dünyanın en çağdaş, insan hakları konusunda en duyarlı ülkesi olduğunu ifade eden Amerika Birleşik Devletleri’nin ülkemize karşı hasmane tavrı bizleri derinden yaralıyor. 15 Temmuz kalkışmasının ardında kimin olduğunu tüm dünya biliyor. ABD, Fethullahçı terör örgütü liderini ülkesinde tutmaya devam ettiği halde Türkiye’ye yönelik bu tutumlarını anlamak mümkün değil. ABD’nin bu kararı Türk yargısına müdahale anlamına gelmektedir. Bakanlarımız gereken cevabı vermişlerdir. ABD’nin bu kararına karşı devletimizin yanındayız’’ şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !