Gençlik Parkı Ankaralılara merhaba diyor

Haber Tarihi : 27.08.2009 11:03:38 Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 30 Ağustos Pazar günü muhteşem bir şölenle hizmete açılacak olan Gençlik Parkı'nda açılış öncesi son hazırlıkları gözden geçirdi.
A +   A -

 

Parkı baştan sona gezen ve yetkililerle birlikte incelemelerde bulunan Ankara Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Gö ; kç ; ek , daha sonra Lunapark ' a geç ; erek , vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf ç ; ektirdi . Lunapark ' ta eğlenen yü ; zlerce Başkentlinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Melih Gö ; kç ; ek , ç ; arpışan otolara ve dö ; nme dolaba binerek , ç ; ocukların coşkusuna ortak oldu .

İncelemeler sırasında aç ; ıklamada bulunan Başkan Melih Gö ; kç ; ek , ' İnsan burada kendisini bir masal dü ; nyasında hissediyor . Burada inanılmaz bir keyif alıyorum . Ç ; alışmaların başlamasından itibaren en az 50 defa buraya geldim ve incelemelerde bulundum . Olayı birebir yaşadım . İnanılmaz bir gü ; zellik ortaya ç ; ıktı . Bizim eski ç ; ocukluğumuzdaki Genç ; lik Parkı , resmen yeniden doğdu . Ö ; yle bir keyif alıyorum ki , tarifi mü ; mkü ; n değil . Buranın Ankara ' nın en eski parkı ve Cumhuriyet ' in simgesi olması bana ç ; ok gü ; zel duygular yaşatıyor ' dedi .

Parkta anne ve babasıyla geç ; irdiği zamanlara da değinen ve anılarından bahseden Başkan Gö ; kç ; ek , ' İnsanlar eskiden burada gü ; nü ; n yorgunluğunu atmak iç ; in havuz başında ç ; aylarını yudumlarlardı . Bu nostalji devam edecek ' diye konuştu .

­ ;

ANKARA ' NIN 7 . REKREASYON ALANI

Kişi başına yeşil alan miktarı bakımından Ankara ' nın Tü ; rkiye ' de bir numara olduğunu ve Genç ; lik Parkı ' nın da 30 Ağustos ' ta hizmete girmesiyle birlikte Başkent ' teki rekreasyon alanı sayısının 7 ' ye ç ; ıkacağını ifade eden Başkan Melih Gö ; kç ; ek , şunları sö ; yledi : ' Burası daha ö ; nce de vardı ama berbat bir vaziyetteydi . Bundan sonraki hedef 3 tane daha dev rekreasyon alanını Başkent ' e kazandırmak . Ramazan Bayramı iç ; erisinde Siyasal Bilgiler Fakü ; ltesi ' nin ü ; stü ; nde kalan 50 . Yıl Parkı ' nı da hizmete aç ; acağız . Ayrıca Ç ; ubuk 1 Barajı ve Esenboğa Yolu ' nda Kuzey Ankara ' nın altındaki 700 bin metrekarelik rekreasyon alanıyla birlikte Başkent ' teki dev rekreasyon alanı sayımız 10 ' a ç ; ıkmış olacak . '

Ankara Bü ; yü ; kşehir Belediyesi tarafından yeniden dü ; zenlenerek modern bir gö ; rü ; nü ; me kavuşturulan Genç ; lik Parkı , 30 Ağustos Pazar gü ; nü ; sanatç ; ı Ferhat Gö ; ç ; er ' in de konser vereceği muhteşem bir tö ; renle hizmete aç ; ılacak .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !