EGO Ferdi kaza sigortası uygulamasını başlatıyor

Haber Tarihi : 24.11.2009 12:14:25 Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, bünyesindeki 1800 otobüs ile metro ve Ankaray yolcuları için yılbaşından itibaren 'ferdi kaza sigortası' uygulaması başlatıyor.
A +   A -

Sigorta hizmeti satın almak için açtıkları ihalenin sonuçlandığını dile getiren EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren otobüs, metro veya Ankaray ile yolculuk yaparken, kaza sonucu ölüm, sakatlanma ya da yaralanma durumunda ferdi kaza sigortası ödeyeceklerini bildirdi.
Önceki uygulamalarda sadece bina ve araçların sigorta kapsamına alındığını belirten Ulu, "Şartnameye göre, hiç temenni etmiyoruz ama ölüm ve daimi sakatlık durumunda yakınlarına 75 bin TL ödenecek. Yaralanma durumunda ise yolcunun tüm tedavi masrafları karşılanacak." dedi.
Şehir içinde yolcu taşıma sırasında oluşabilecek riskleri göz önünde bulundurduklarını kaydeden Ulu, yolcuların durakta beklerken ya da otobüse inip binerken de sigorta kapsamında olduğunu ifade etti.
Kazadan sonra yaşanan mağduriyetleri hemen gidermek, vatandaşın hakkını savunmak için böyle bir uygulama başlattıklarını vurgulayan Ömer Ulu, önceki uygulamalarda dava sonucuna göre tazminat ödendiğini ancak şimdi sigorta hükümlerine göre işlem yapılacağını kaydetti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !