DP ve Anavatan Partisi, yeni partinin genel kurul tarihini belirledi

Haber Tarihi : 28.08.2009 13:49:14 Demokrat Parti (DP) ile Anavatan Partisi birleşmesiyle oluşacak yeni parti, ilk genel kurulunu 28 veya 30 Ekim tarihinde yapmayı planlıyor.
A +   A -

 

Gü ; ndeme ilişkin aç ; ıklamalarda bulunmak ü ; zere Anavatan Partisi Genel Merkezi ' nde bir araya gelen iki parti genel başkanı Hü ; samettin Cindoruk ve Salih Uzun , partilerin birleşme sü ; reç ; leriyle alakalı değerlendirmelerde bulundu .

DP Genel Başkanı Hü ; samettin Cindoruk , yapılan gö ; rü ; şmeler neticesinde birleşme neticesinde oluşacak partinin kongre yapma aşamasına geldiğini belirtti . Cumhuriyet Bayramı ' ndan bir gü ; n ö ; nce veya bir gü ; n sonra yeni partilerini kongre yapacağını ifade eden Cindoruk , ' Yapılacak kongre sonrası birleşme , hukuksal anlamda da sağlanacak . Bu aç ; ılım gerç ; ek ve iç ; i dolu bir aç ; ılım olacak . Ortak program hepimizin heyecanlarını , dü ; şü ; ncelerini yansıtacak . Ortak programdan sonra partilerimiz iki temel dü ; şü ; nce ekseninde yeniden yapılanacak ve Anadolu ' dan Trakya ' ya bü ; tü ; n gü ; cü ; mü ; zü ; yayacağız . Sonra da araziye ç ; ıkarak partimizin temel , ö ; zenli ve merkez fikirlerini yaymaya ç ; alışacağız ' dedi .

Partilerin birleşmesiyle alakalı Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun ise bü ; tü ; nleşme sü ; recinin ç ; ok sağlam bir şekilde yü ; rü ; dü ; ğü ; nü ; vurguladı . Birleşme sü ; reciyle alakalı herhangi bir sorun olmadığına dikkat ç ; eken Uzun , parti genel merkezlerinde yapılan gö ; rü ; şmelerin bunun gö ; stergesi olduğunu belirtti . Yaptıkları işin temel meselelere ç ; ö ; zü ; m iç ; in kafa yormak olduğunu dile getiren Uzun , ' Birikimli kadrolarımız bunun iç ; in yoğun ç ; alışmalarını sü ; rdü ; rü ; yor . Fiili ve resmi birleşme olmamasına rağmen Tü ; rkiye ' nin temel meselelerine ortak tutum belirlemek iç ; in ç ; alışmalarımızı sü ; rdü ; rü ; yoruz ' şeklinde konuştu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !