Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Açıklaması 'Hakkın Batıla Galip Gelmesi İçin Mücadele Edeceğiz'

Haber Tarihi : 01.08.2018 15:15:49 Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) düzenlediği "İlahiyat Akademi Yaz Kampı"nın kapanış programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Hakkın batıla galip gelmesi için mücadele edeceğiz" dedi.
A +   A -

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Konferans Salonu’nda düzenlenen “İlahiyat Akademi Yaz Kampı”nın kapanış programına katıldı.

İlahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik düzenlenen programda “İlahiyat Akademi Yaz Kampı” öğrencilerine seslenen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, öğrencilere hangi kurumda görev yaparlarsa yapsınlar insanlığı aydınlatmakla sorumlu olduklarını ifade ederek, "Nasıl ki peygamberimiz hakkın batıla galip gelmesine şahit olduysa biz de ömrümüz boyunca hakkın batıla galip gelmesi için mücadele edeceğiz, bunun şahitleri olacağız. Ömrümüz boyunca irşat ile meşgul olacağız. Hangi kurumda görev yapıyor olursak olalım ömrümüz boyunca insanları inzar edeceğiz" dedi.

Öğrencilere, farklı alanlarda da kendilerini yetiştirmelerini tavsiye eden Erbaş, "Belki İlahiyat fakültesinden sonra kiminiz sosyolojide, kiminiz psikolojide, kiminiz tarihte, kiminiz edebiyatta akademik çalışmalar yapacaksınız. İlahiyat nosyonu almış bir arkadaşımızın sosyolojide, tarihte, edebiyatta ilerlemesi ayrı bir zenginlik katacak" şeklinde konuştu.

Erbaş, konuşmasında ilim dünyasından isimlere yer vererek, "Akşemsettin Hazretleri dini ilimlerde ne kadar zirvedeyse matematikte de o kadar zirvede. Ankara ve İstanbul’da yapıldı. Bir ay süren kampta İslami ilimler derslerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de yer verildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !