Çubuk Belediyesi personeline eğitim

Haber Tarihi : 23.11.2009 11:39:05 Ankara'nın Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek için, belediye çalışanlarına eğitim verdiklerini söyledi.
A +   A -

ISO 9001:2000 çalışmaları kapsamında birim temsilcilerine yönelik verilen seminere katılan Başkan Özden, insana yapılan en büyük yatırımın eğitim olduğunu belirtti. Başkan Özden, bu tür eğitimleri düzenlemeye de devam edeceklerini vurgulayarak, ''Çubuk Belediye Başkanlığı olarak vatandaşımıza en iyi hizmeti verme gayesindeyiz. Bu gaye çerçevesinde ilk olarak halkımıza hizmet veren personelimizin eğitim kalitesini artırmamız gerektiğine inanıyoruz. Gayemiz personele veya kuruma bir belge almak değil.

Bizim gayemiz geçmişte yaşanan travmayı ortadan kaldırmak için en alt kademede ki personelden en üst yöneticiye kadar, sürekli eğitim almasını ve alınan eğitimi de vatandaşa sunulan hizmet kalitesini artırıcı yönde dönüştürülmesini sağlamaktır'' dedi.

Personelin birimlerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla ihtiyaç duydukları konularda eğitim alacaklarını ifade eden Başkan Özden, bazı konularda hizmet içi eğitim verilirken bazı konularda da Gazi Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü BELTEK kurslarından yararlanılacağını söyledi. Başkan Özden, "Başta birim müdürleri olmak üzere tüm personele Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesinde açılan BELTEK kurslarında eğitim verilecek. Yapılan bu çalışmalar ile çalışan personelimin
vatandaşıma daha kaliteli bir hizmet vereceğine inanıyorum. Bilim, teknoloji ve insan kaynaklarında sürekli gelişen dünyada çalışanların bilgi ve becerilerinin yenilenmesi gerektiğine inanıyorum ve eğitimleri önemsiyorum'' dedi.

Başkan Özden, personelinde bu eğitimlere gerektiğinden daha fazla önem ve intizam göstermesi gerektiğini sözlerine ekledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !