Çankaya Şubat'ta Sanat Dolu

Haber Tarihi : 31.01.2019 12:04:30 Kültür-sanat etkinlikleri ile Başkent’in merkezi olan Çankaya, Şubat ayında da birçok etkinliği halkla buluşturuyor. Çankaya Belediyesi, Gripin konseri, Adalet Sizsiniz oyunu, Beşir Göğüş Ödülü ve sergilerle dopdolu bir Şubat ayı programı gerçekleştirecek.
A +   A -

Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya Şubat ayında da devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür-sanat mekanlarında vatandaşları yine dopdolu yeni bir ay bekliyor. Resim ve fotoğraf sergilerinden panellere, konserlerden tiyatro gösterilerine kadar sanatın birçok dalının sergileneceği Şubat ayında Ankaralılar yine sanata doyacak. Bugüne kadar 18 kişisel, 5 karma yağlı boya resim sergisi açan ressam Ergün Başar’ın yeni sergisi, 1-12 Şubat tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sanatseverlerle buluşacak. Suluboya portre, tual üzeri yağlıboya, tual üzeri füzen, grafit portre ve tual üzeri altın varak çalışmaları sürdüren Başar’ın sergisinin konusu, Ulu Önder Yalova depreminde eşi ve kızıyla hayatını kaybeden Beşir Göğüş’ü dil devrimine, Türkçe’nin eğitim ve öğretimine verdiği emeği unutturmamak, kişiliğini ve düşüncelerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen ödül, 2019’da bir şiir kitabına veriliyor.

Çankaya Belediyesi, Şubat ayında sanatseverleri Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın tek perdede sahnelediği “Adalet Sizsiniz” oyunuyla buluşturacak. Yer fişleri 14 Şubat tarihinden itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi, Halkevleri Genel Merkezi ve Halkevleri Genel Merkezi şubelerinden edinebilecek oyun, 20 Şubat’ta MEB Şura Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek. MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek bir diğer etkinlik ise Gripin konseri. 20 Şubat Pazar günü gerçekleşecek ücretsiz konserin yer fişleri, 18 Şubat tarihinden itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nden alınabilecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !