Çankaya Belediyesi'ne operasyon 15 kişi gözaltına alındı

Haber Tarihi : 29.09.2009 15:29:51 Çankaya Belediyesi'ne düzenlenen operasyon kapsamında 15 kişi gözaltına alındı. İşçilerin 1,6 milyon TL'lik maaş promosyonu kayıp...
A +   A -

Çankaya Belediyesi'nde çalışanların maaşlarından elde edilen “promosyon üzerinden yolsuzluk yapıldığı” iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

Belediyenin çalışanlarının maaşlarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemenin ardından suç duyurusunda bulunmaları üzerine, Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan soruşturma başlattı. Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabaha karşı Çankaya Belediyesi'nde görev yapan, çalışanların maaşlarının yatırıldığı bir banka görevlilerinin de aralarında bulunduğu 15 kişiyi gözaltına aldı.

Çankaya Belediyesi'nde çalışanların maaşlarının neması olan 1.6 milyon TL ile ilgili yolsuzluk yapıldığı ileri sürüldü. Yolsuzluk iddiaları üzerine, Bankanın Finans Market Şube Müdürü İrfan A. gözaltına alındı. Banka Müdürü, söz konusu parayı dönemin Belediye Hesap İşler Müdür Vekili Nusret Ö'ye elden götürerek verdiğini öne sürdü. Nusret Ö. ise ifadesinde, böyle bir paranın kendilerine ödenmediğini savundu.

Gözaltına alınanlar arasında, dönemin Belediye Başkan Yardımcısı İsa V, Nuri T. ve Bediye S. de bulunuyor. Söz konusu parayla ilgili hizmet ve mal karşılığı olmayan bazı faturaların kesildiği de tespit edilerek, söz konusu faturaları kesen firma yetkililerinden de gözaltına alınanların bulunduğu kaydedildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !