Bülent Arınç Meclis Başkanı'nı eleştirdi

Haber Tarihi : 11.11.2009 20:36:34 Demokratik Açılım görüşmelerinde yaşanan gergin anlar ve pankart krizine değinen Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin'i fazla müsamahakar olmakla suçladı.
A +   A -

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Demokratik açılım'' konusunda TBMM Genel Kurulu'nda dün yapılan ön görüşmede ''utanılacak olaylar yaşandığını'' söyledi.

Arınç, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in görüşmelerin yapılması için ''çok müsamahakar olduğunu ve İçtüzüğü bile kullanmadığını'' ifade ederek, ''Ben bu kadar gürültü yapılmasına, sataşılmasına, söz kesilmesine herhalde izin vermezdim'' dedi.

Arınç, ''Meclis Başkanlığı yapmış birisi olarak, Sayın Şahin'in tutumunu nasıl değerlendirdiniz'' sorusuna da şu karşılığı verdi:

''Görüşmeler sırasında ben de kendi kendime bunu düşündüm. Ben de 5 yıl o kürsüdeydim. Ben bu kadar gürültü yapılmasına, sataşılmasına, söz kesilmesine herhalde izin vermezdim. Ama Sayın Şahin, çok iyi niyetli olarak görüşmelerin yapılabilmesi konusunda çok fazla müsamahakar oldu. İçtüzüğü bile kullanmadı. Yeter ki muhalefet partileri istediklerini söyleme imkanına kavuşsunlar diye söz üstüne söz verdi. Böyle bir şey İçtüzük'te yok. İçtüzük'te olmayan müsamahayı Şahin göstermiştir ama muhalefet bu iyi niyetli tavrını kötüye kullandı. Ben bu kadar sabırlı olmayabilirdim.''


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !