Bülent Arınç: 'Demokratik Açılım' terörü bitirecek

Haber Tarihi : 08.09.2009 10:38:52 Halkın akan kanın durmasını, çekilen çilelerin bitmesini istediğini belirten Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Terörü bitirecek en önemli işin demokratik açılım olduğunu biliyoruz' dedi.
A +   A -

 

AK Parti Merkez Yü ; rü ; tme Kurulu ( MYK ) toplantısı ç ; ıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Arınç ; , toplantıda demokratik aç ; ılımı konuştuklarını , gelinen aşamayı , konuşmaları , gö ; rü ; şmeleri ele aldıklarını ifade etti .

Arınç ; , Kü ; rtç ; e televizyon olan TRT ŞEŞ ' i ö ; rnek vererek , ' Bunlar Tü ; rkiye ' nin yaşadığı gerç ; ekler . Artık Tü ; rkiye ' de Kü ; rtç ; e kanal bir televizyonumuz var . Arapç ; a ' sı olacak , Farsç ; a ' sı olacak . Tü ; rkiye bir zenginlik , bu zenginlikleri en gü ; zel şekilde değerlendireceğiz . Bunlar bir bü ; tü ; nleşmeye neden olur . Bö ; lü ; nmeye , ayrışmaya değil ' diye konuştu .

Tü ; rk halkının demokratik aç ; ılımdan olumlu sonuç ; lar beklediğini vurgulayan Arınç ; , dö ; rt gü ; n boyunca Manisa ve ç ; evresinde bulunduğunu , eleştiriden ziyade fevkalade sıcaklık gö ; rdü ; ğü ; nü ; aktardı .

Tü ; rkiye ' de akan kanın durmasını , herkesin el ele vermesini , yeniden kardeşliğin tesis edilmesini isteyen bü ; yü ; k bir taleple karşılaştıklarını kaydeden Arınç ; , herkesin huzur istemesi nedeniyle halkta demokratik aç ; ılıma karşı bü ; yü ; k bir beklenti oluştuğunu bildirdi .

Herkesin Tü ; rkiye ' de ö ; zgü ; rce yaşamak istediğini dile getiren Arınç ; , ' Herkes bu ü ; lkede kendisini en iyi şekilde temsil etmek istiyor . Bu halkımızın kanaati . Siyasetç ; iler ne sö ; ylerse sö ; ylesin , şu anda 70 milyon insanımızın beklentisi bu . 30 yıldan bu yana ç ; ektiğimiz ç ; ileler ve sıkıntıların sona ermesini istemek herkesin hakkı . Artık gö ; zyaşları durmalı , bir bü ; tü ; nlü ; k olmalı . Ü ; lkemizde herkes kendisini en iyi şekilde ifade edebilecek ö ; zgü ; rlü ; k ortamını bulmalı . Terö ; rü ; bitirecek en ö ; nemli işin de ' Demokratik Aç ; ılım ' olduğunu biliyoruz ' diye konuştu .

Arınç ; , bundan sonra atılacak adımların ne olacağı yö ; nü ; ndeki bir soruya ise , ' İnşallah , attığımız her adım bizi mutlu sona gö ; tü ; recek . Kim ne derse desin . Yapılan tü ; m anketlerde Demokratik Aç ; ılım ' ın daha madde madde sayılmasını bile beklemeden ifade edilen sö ; zleri , bü ; yü ; k bir hü ; snü ; kabulle başının ü ; stü ; nde tutuyor . Ö ; nemli olan halkın bu konuya yaklaşımıdır ' diye cevap verdi .

Demokratik aç ; ılımla ilgili maddeleri , gü ; ndemi , gü ; ncellikleri halkın ö ; nü ; ne koyduklarında , ö ; ncelikle Meclis ' ten başlayarak , en gü ; zel şekilde sonuç ; landığının yakında gö ; rü ; leceğini vurgulayan Arınç ; , TBMM ' de yapılması planlanan oturumun aç ; ık ya da kapalı olup olmayacağını bilemeyeceğini , hü ; kü ; metin sonuç ; ları Tü ; rkiye ' nin bü ; tü ; n kesimlerini temsil eden Meclis ' te tartışmaya aç ; masının son derece doğal olduğunu kaydetti .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !