Başkent'te bomba paniği

Haber Tarihi : 12.09.2009 08:44:39 Ankara'nın Çankaya ilçesinde 2 ünlü otelin bulunduğu sokakta bulunan el bombasına benzeyen cisim, paniğe neden oldu.
A +   A -

 

Sokak , şü ; pheli cisim nedeniyle trafiğe kapatıldı . Olay yerine ç ; ağrılan bomba imha uzmanları yaptıkları incelemede cismin oyuncak el bombası olduğunu belirledi . Oyuncak el bombasını kimin ya da kimlerin hangi amaç ; la bıraktığı ise tespit edilemedi .

Dü ; n gece saat 02 . 30 sıralarında polis ekipleri Bü ; klü ; m Sokak ü ; zerinde Gordion ve Ramada Otel ö ; nü ; ne ' el bombası ' bırakıldığı ihbarını aldı . Olay yerine gelen ekipler otellerin ö ; nü ; nde araç ; ların park ettiği kaldırım kenarında el bombasına benzeyen şü ; pheli siyah bir cisim gö ; rdü ; . Cismin ' el bombası ' olabileceğini dü ; şü ; nen ekipler , hemen bomba imha uzmanlarına haber verdi . Bu arada şü ; pheli cismin bulunduğu sokak , araç ; ve yaya trafiğine kapandı . Olay yerine kısa sü ; re sonra bomba uzmanları geldi . Uzmanların gelmesiyle Tunalı Hilmi Caddesi de trafiğe kapatıldı . Olay yerindeki otel gö ; revlileri ve vatandaşlar bö ; lgeden uzaklaştırıldı . Ö ; zel kıyafetini giyen bomba uzmanı cismin yanına yaklaştı . Yapılan incelemede cismin oyuncak el bombası olduğunun tespit edilmesi ü ; zerine ç ; evredeki vatandaşlar rahat bir nefes aldı .

Oyuncak el bombası , incelenmek ü ; zere emniyete gö ; tü ; rü ; ldü ; . Paniğe neden olan oyuncağı kim ya da kimlerin hangi amaç ; la otel ö ; nü ; ne koyduğu tespit edilemedi .

( CİHAN )


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !