Başkan Toruntay'dan 10 Kasım Mesajı

Haber Tarihi : 09.11.2018 15:23:09 Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, "Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının seneyi devriyesinde rahmetle ve şükranla anıyorum" dedi.
A +   A -

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümü olması sebebiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Toruntay mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi dinamik ve yeniliklere uyum gösterecek şekilde kurmuş, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insani değerlere verdiği önemle de, dünyanın en saygın liderlerinden biri olmuştur. Büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran Atatürk, büyük bir devlet adamı ve lider olarak da, ülke ve dünya şartları istikametinde doğru ve gerçekçi bir vizyon ortaya koymuş; modernleşme ve dönüşüm hamlelerini hiç tereddüt etmeden, cesaretle gerçekleştirmiştir. Evrensel değerleri benimseyen, milletin egemenliğini her şeyin üstünde tutan, itibarlı ve güçlü bir devlet kuran Gazi Paşa, üreten ve geleceğe güvenle bakan bir toplum oluşturmayı amaçlamıştır" dedi.

"95. yaşını kutlayan Cumhuriyetimiz, Gazi Paşa’nın tasavvur ettiği istikamette gelişmesine kararlılıkla devam etmektedir" diyerek sözlerini sürdüren Genel Başkan Toruntay, "Türkiye’miz, 95 yıldır şuurla sürdürülen gayretlerle, muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda ciddi mesafe katetmiş, küresel düzeyde bir cazibe merkezine dönüşmüştür. Ülkemizin bu başarılı büyümesini engellemek isteyenler her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da bizi yolumuzdan döndüremeyeceklerdir. Her seferinde karşımıza başka başka senaryolarla gelen emperyalist güçler, Türk milletinin ferasetini her seferinde görmüş, dimdik duruşu ve korku nedir bilmez tavırlarıyla bir nevi bozguna uğramıştır. Kim ne yaparsa yapsın, tek tek değil isterse hepsi gelsin, ancak fıtrat değişir sanılmasın, bu kan yine o kandır. Aziz milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma ve yeni başarılarla taçlandırma konusunda son derece kararlıdır ve bunu başaracak kudrete sahiptir. Bu itibarla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !