Ankara'da Pet Taksi hizmete girdi

Haber Tarihi : 29.08.2009 17:11:22 Ankara'da hizmete giren Pet Taksi, hayvanseverler için ulaşımı sorun olmaktan çıkardı.
A +   A -

 

Başkentte 1 yıl ö ; nce hizmete giren Pet Taksi , evinde hayvan besleyen ancak arabası olmayanlar iç ; in ' ' ulaşımı ' ' sorun olmaktan ç ; ıkarıyor . Evcil hayvanları veterinere ya da istenilen yere ulaştıran ö ; zel donanıma sahip taksiler , aç ; ılış ü ; creti olarak 5 , kilometre başına 1 lira alıyor ve 7 gü ; n 24 saat hizmet veriyor .

Evcil hayvan sahiplerinin en bü ; yü ; k sorunu ' ' ulaşımı ' ' ç ; ö ; zü ; me kavuşturan , hem hayvanseverleri hem de taksicileri memnun eden hizmeti sunan Pet Taksi işletmecisi Zeliha Boyacıoğlu , AA muhabirine yaptığı aç ; ıklamada , nakliyat işi yaparken ' ' Hayvanları da taşıyor musunuz ' ' talebinden hareketle bu işe başladıklarını sö ; yledi .

Kö ; pek sahibi olduktan sonra bu konudaki ihtiyacı yakından gö ; zlemlediğini ifade eden Boyacıoğlu , ' ' Kö ; pek sahibi olunca sıkıntıyı biz de yaşadık . Kö ; peğimizi gö ; tü ; rdü ; ğü ; mü ; z veterinere gelen diğer hayvan sahipleriyle konuşmalarımızda da bu konudaki eksikliği gö ; rdü ; ğü ; mü ; z iç ; in Pet Taksi dü ; şü ; ncemizi uygulamaya karar verdik . İstanbul ve yurt dışındaki uygulamaları inceledik . Yaklaşık bir yıldır Pet Taksi işletmeciliği yapıyoruz ve ç ; ok olumlu tepkiler alıyoruz ' ' diye konuştu .

Hayvanları seven , onlardan korkmayan kişilerin bu işi yapabileceğini belirten Zeliha Boyacıoğlu , ' ' Canlı taşıyorsunuz . Bu biraz riskli . Ama kardeşimle ben ç ; ocukluğumuzdan beri ç ; eşitli hayvanlarla birlikte bü ; yü ; dü ; ğü ; mü ; z iç ; in onları ç ; ok seviyoruz , bu nedenle de zorlanmıyoruz ' ' dedi .

VETERİNERE GÖ ; TÜ ; RÜ ; YOR , AŞILARINI YAPTIRIYOR , TEKRAR EVE BIRAKIYORUZ

Boyacıoğlu , taksi aç ; ılış ü ; creti olarak 5 , kilometre başına da 1 lira aldıklarını ifade ederek , şunları kaydetti : ' Ü ; cretlendirmeyi , mü ; şteriyi aldıktan sonra başlatıyoruz . Bazı mü ; şterilerimiz , kö ; peklerinin rutin bakımlarında , aşılanmalarında bazen kendileri bile gelmiyor . Bize kö ; peğini teslim ediyor . Veterinere gö ; tü ; rü ; yor , aşılarını yaptırıyor ve tekrar evine bırakıyoruz . Hatta mü ; şterilerimizi başka kentlere veya pikniğe gö ; tü ; rü ; yoruz . Bö ; yle talepleri olan mü ; şterilerimiz , bir gü ; n ö ; nceden arayıp randevu alıyor . Gidecekleri yere bırakıyor , dö ; nmek istediklerinde de alıyoruz . ' '

TAKSİCİLER DE MEMNUN

Pet Taksi ' nin şofö ; rü ; Ahmet Boyacıoğlu da uygulamadan ö ; zellikle taksi şofö ; rlerinin memnun olduğunu belirterek , ' ' Trafik ışıklarında beklerken bir taksi yanımıza yaklaşıyor ve bizden kartımızı istiyor . Hayvanları , koltukları kirlettiği ve tü ; y bıraktığı iç ; in arabalarına alamadıklarını , bunun hem kendilerini hem mü ; şterilerini ü ; zdü ; ğü ; nü ; sö ; ylü ; yorlar . Bu işten hem hayvan sahipleri hem de diğer taksiciler hoşnut ' ' diye konuştu .

' ' Pet Taksi ' ' hizmetinden yararlanan Gü ; ven Kurnaz , ' ' Benim kö ; peğim bü ; yü ; k olduğu iç ; in taksi bulmakta zorluk ç ; ekiyordum ' ' dedi . Gittiği veteriner sayesinde bu hizmetten haberdar olduğunu anlatan Kurnaz , ' ' Geç ; en hafta kö ; peğim rahatsızlandı . Gece ü ; ç ; te Pet Taksi ' yi aradım , bizi veterinere gö ; tü ; rdü ; . Mahalledeki taksiciler , bırakın gece gelmeyi , gü ; ndü ; z bile kö ; peğimi almak istemiyorlar . Ben ç ; ok rahat ettiğimi sö ; yleyebilirim ' ' dedi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !