Ankara'da doğalgaz faciası

Haber Tarihi : 09.11.2009 11:03:48 Ankara'da iki farklı bölgede 10 kişinin doğalgazdan zehirlendiği ifade edildi.
A +   A -

Yapılan açıklamada doğalgaz sonucunda zehirlenen vatandaşların çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

Çankaya'da gece saatlerinde meydana gelen olayda, Maltepe Yüzaltan Sokak üzerindeki Gül apartmanında ikamet eden ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen bir aile kombiden sızan gazdan zehirlendi. Eşinin ve kızının baygınlık geçirdiğini fark eden baba durumu sağlık ekiplerine haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri doğalgazdan zehirlendiği tespit edilen aynı aileden 6 kişinin ilk tedavisini olay yerinde gerçekleştirdi. Zehirlenen anne, baba ve çocukları ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, olay yerine gelen doğalgaz ekipleri ellerindeki elektronik cihazlar ile kaçağın yerini tespit etmeye çalıştı.

Ekiplerin evin içerisinde gaz kaçağı araması sırasında masanın üzerinde duran yoğurt ve süt ürünleri dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan Ankara'nın Dikmen semtinde meydana gelen ikinci doğalgaz zehirlenmesinde ise, Mürsel Uluç Mahallesi'nde merkezi sistem ısıtmalı bir dairede oturan Meryem A. ile Şenay, Ceyda ve Meryem Malyemez isimli 4 kişi evin içerisine sızan doğalgazdan zehirlendi.

Bu sırada zehirlendiklerini anlayan Meryem A. durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ilk tedavileri gerçekleştirilen 4 kişi ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınan 10 kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !