Açılım süreci son mu buluyor

Haber Tarihi : 26.08.2009 10:26:16 Kürt açılımı ile ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamasının ardından MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, '' Orgeneral Başbuğ'un açıklaması üzerine Kürt açılım süreci sona ermiştir” dedi.
A +   A -

 

Orgeneral Başbuğ ' un Zafer Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajı olumlu bulduklarını , dile getiren ' Şandır , TSK ' nın yetkisi ve gö ; revinin Anayasa ' da , kanunlarda ç ; ok aç ; ık belirtildiğini ifade etti . ' ' Kanunların , tarihi misyonun yü ; klediği gereken duruşu Sayın Genelkurmay Başkanı ortaya koymuştur ' ' diye konuşan Başkanvekili Şandır , ' ' Ü ; ç ; tane yalan ortaya ç ; ıkmıştır ' ' ifadesini kullandı .
Kü ; rt aç ; ılımının ( Demokratik aç ; ılım projesinin ) , bir devlet projesi olmadığını sö ; yleyen MHP ' li Vekil , Cumhurbaşkanı Abdullah Gü ; l ' ü ; n aç ; ılımı desteklemiş olmasının , bu projeyi devlet projesi , devlet politikası yapmayacağını savundu . &ldquo ; Bu proje , dış mihraklı , Sayın Abdullah Gü ; l destekli AK Parti projesidir diyen Şandır &ldquo ; Bize gö ; re yıkım projesidir , bize gö ; re ihanet projesidir&rdquo ; diye konuştu .
Şandır , &ldquo ; İkinci yalan ; bu projeye MGK ' nın destek verdiği , tasvip ettiği ve devamını tavsiye ettiği yalanı da ortaya ç ; ıkmıştır&rdquo ; diye konuşarak TSK ' nın , Anayasa ' nın değiştirilemez maddelerinin tartışılmasının bir ö ; zgü ; rlü ; k olmadığını ifade ettiğini savundu . &ldquo ; Dolayısıyla , AK Parti ve yandaşları tarafından , Kü ; rt aç ; ılımı adı altında bir etnik kimliğin sorunlarının siyasi ç ; ö ; zü ; mü ; nü ; amaç ; layan bu proje , bu aç ; ıklama ile bitmiştir ifadesini kullanan Başkanvekili Şandır , &ldquo ; Bu projeyi , buna rağmen devam ettirme ısrarı , iddiası , bö ; lü ; cü ; lü ; k olur , bu kanunlarımıza gö ; re suç ; tur , ü ; lkemizin geleceği aç ; ısından da ihanet olur . Bu toplumu daha fazla germeye gerek yok , bu toplumu etnik sorunların siyasi ç ; ö ; zü ; mü ; amaç ; lanarak ayrıştırıp , cepheleştirip ç ; atıştırmak ü ; lkemizin geleceği aç ; ısından en bü ; yü ; k tehlikedir&rdquo ; dedi .
Devlet Bahç ; eli ' nin MGK toplantısından sonra sorduğu soruların cevabını bugü ; n Sayın Genelkurmay Başkanı ' nın verdiğini iddia eden MHP ' li Vekil Şandır , Bu cevabın , hü ; kü ; mete de verdiği cevap olduğunu sö ; yledi . &ldquo ; Etnik temelde sorunları tartıştığınızda , bulacağınız her ç ; ö ; zü ; m ayrışmaya sebep olur&rdquo ; diye konuşan Şandır sö ; zlerini şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; ; &ldquo ; Sayın Başbakan ' ın ifadesi ile 36 tane etnik grup var . Tü ; rkleri de etnik grup sayması dolayısıyla bu sayının daha fazla olması gerekir . Bunları da sayacak olursanız , Tü ; rkiye bir ç ; iç ; ek bahç ; esidir . Bunları eğer siz sorunlu kabul eder , sorunlarının ç ; ö ; zü ; mü ; nü ; siyaset ü ; reterek bulmaya ç ; alışırsanız , bu ü ; lkeyi azınlıklar cehennemine dö ; nü ; ştü ; rü ; rsü ; nü ; z . Bu ü ; lkenin geleceğine karşı yapılacak en bü ; yü ; k ihanet de bu olur . İktidarı , Sayın Başbakan ' ı , bu girdiği ç ; ıkmaz sokaktan geri dö ; nmeye davet ediyoruz . Tü ; rkiye ' yi daha fazla germeye , ayrıştırmaya hiç ; kimsenin hakkı bulunmamaktadır . ' '


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !